Please Note: Blog posts are not selected, edited or screened by Seeking Alpha editors.

2014 M. Lapkričio 5 D. Biržos Apžvalga

Šiandien Baltijos rinkose investuotojai buvo visiškai neaktyvūs. Bet gana optimistiški. Kilusių akcijų kainų buvo daugiau negu kritusių, o ir indeksai žaliavo.
Tik vienas OMXV indeksas šiandien sumažėjo 0.09%. Ne be „energetinių", statybinių ir žemės ūkio akcijų pagalbos.


1 pav. Viena didžiausių turtą valdančių ir investuojančių bendrovių Lietuvoje „Invalda LT" kartu su partneriais 2014 m. lapkričio 4 d. pasirašė banko „Finasta" grupės įsigijimo sutartį. Iš viso už „Finastos" grupę bus sumokėta 7 mln. eurų (24,2 mln. litų) (galutinė kaina gali didėti ar mažėti priklausomai nuo banko „Finasta" nuosavo kapitalo pokyčio iki sandorio užbaigimo).
„Invalda LT" įsigis po 78,28 proc. banko „Finasta" bei finansų maklerio įmonės „Finasta" akcijų bei po 100 proc. turto valdymo įmonių „Finasta Asset Management" Lietuvoje ir Latvijoje. Kaina už „Invaldos LT" perkamas akcijas - 6,131 mln. eurų (21,2 mln. litų). Sandorius planuojama užbaigti gavus Konkurencijos tarybos bei Latvijos finansų ir kapitalo rinkų priežiūros komisijos leidimus, dėl kurių jau kreiptasi.
„Finastos" grupę sudaro AB bankas „Finasta", UAB „Finasta Asset Management", AB FMĮ „Finasta" bei Latvijos IPAS „Finasta Asset Management". 2013 m. pabaigoje šių įmonių nuosavo kapitalo vertė siekė 7 mln. eurų (24,2 mln. litų). Turto valdymo įmonės Lietuvoje ir Latvijoje turi beveik 100 tūkst. klientų ir valdo apie 170 mln. eurų (587 mln. litų) turto.
Pozicijoje suveikė pildymosi signalas.


2 pav. Spalį AS Tallink Grupp keleivių srautas sumažėjo 3%; sunkvežimių sumažėjo 2%; o keleivinio transporto - 2%.


3 pav. Šiaulių banko pirkimo signalas @0.291.


4 pav. Latvijas balzams pelno fiksavimo signalas @3.60.


5 pav. Aprangos pildymosi signalas @2.65.


6 pav. TEO LT akcijų kaina jaučia stiprų pardavėjų spaudimą. Kaina laikosi po Aligatoriumi. Stop loss signalas @0.940.

7 pav. Linas Agro Group pozicijoje ženkli korekcija, padidinusi dividendinį pajamingumą. Primenam, kad iki lapkričio 11 d. akcijos dar su dividendais.