2016 M. Sausio 29 D. Biržos Apžvalga

Jan. 29, 2016 10:57 AM ET
Nojus profile picture
Nojus's Blog
102 Followers
Please Note: Blog posts are not selected, edited or screened by Seeking Alpha editors.

Contributor Since 2008

Trade-investor

Prekybinės savaitės pabaigoje Agrowill akcijos uždavė investuotojams mįslę: iš kur tas 15% kilimas? Tačiau tai ne didžiausias kilimas šiandien biržoje.
Net 42.63% kilo Latvijas balsams akcijų kaina. Bet čia žinoma dėl ko. Dėl 9 eurų supirkimo kainos.
O Ditton pievadķēžu rūpnīca akcijų kainos kilimas 21.62% sąlygotas mažu likvidumu.
Bendra Baltijos rinkų apyvarta šiandien normali, optimistinė. Indeksai kilo. Šiandien labiausiai pasižymėjo Rygos akcijų indeksas. Jis ir per savaitę su 3.77% kilimu aplenkė kitus indeksus.


1 pav. 2016 m. sausio 28 d. TEO LT, AB valdyba patvirtino auditorių netikrintas TEO LT, AB konsoliduotas tarpines finansines ataskaitas, parengtas pagal ES priimtus Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus, už dvylikos mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2015 m. gruodžio 31 dieną.
Išskirtinis ketvirtis ir gerėjantys metiniai rezultatai
2015 m. IV ketvirčio apžvalga
- Bendros pajamos išaugo 1,4 proc. ir siekė 54,2 mln. eurų (53,4 mln. eurų prieš metus). Tai didžiausios ketvirčio pajamos per paskutinius 3 metus.
- EBITDA, neįskaičiavus vienkartinių sąnaudų, padidėjo 13,9 proc. ir sudarė 22,4 mln. eurų (19,7 mln. eurų). Tai geriausias ketvirčio EBITDA rezultatas per paskutinius 2 metus.
- Laisvieji pinigų srautai sudarė 8,2 mln. eurų arba 15,4 proc. mažiau nei per atitinkamą laikotarpį prieš metus dėl didesnių investicijų ir išaugusių gautinų sumų.
2015 m. apžvalga
- Tris iš keturių ketvirčių augusios bendros pajamos padidėjo 1,1 proc. ir metų pabaigoje siekė 204,6 mln. eurų (202,3 mln. eurų). Tai pirmas kartas po 2012 m. kai metų pajamos didėja.
- Metinė EBITDA, neįskaičiavus vienkartinių sąnaudų, sudarė 80,8 mln. eurų ir, palyginti su 2014 m. (83,1 mln. eurų), buvo 2,9 proc. mažesnė.
- Laisvieji pinigų srautai buvo 25,5 proc. mažesni nei prieš metus ir sudarė 30,3 mln. eurų.
Vadovybės komentaras
„Teo" pasirinkta strategija kurti naujos kartos IT ir telekomunikacijų verslą veikia - paskutinis 2015 m. ketvirtis išsiskyrė geriausiais pajamų ir EBITDA rodikliais per pastaruosius porą metų, o metinės bendrosios pajamos pradėjo augti.
Paskutinio ketvirčio pagerėjęs pelningumo rodiklis taip pat atspindi ypatingą dėmesį, kurį bendrovė 2015 m. skyrė pagrindinei veiklai išgryninti bei efektyvinti.
Vystydama savo verslą 2015 m. „Teo" toliau investavo į naujos kartos šviesolaidinio tinklo plėtrą ir metų pabaigoje jau 70 proc. (854 tūkst.) Lietuvos šeimų galėjo naudotis spartaus plačiajuosčio ryšio paslaugomis. Iš viso investicijoms į tinklo ir IT sistemų atnaujinimą bei plėtrą skirta 34,6 mln. eurų, t. y. 15,7 proc. daugiau nei 2014 metais.
Visus 2015 m. didėjo išmaniosios televizijos (OTC:IPTV) ir plačiajuosčio interneto klientų skaičiaus:
- IPTV vartotojų skaičius išaugo 23,9 proc. ir pasiekė 163 tūkstančius.
- plačiajuosčio interneto vartotojų skaičius išaugo 5,5 proc., o bendras plačiajuosčio interneto prieigų skaičius pasiekė 391 tūkst. (iš jų 225 tūkst. - šviesolaidinių).
2015 m. kitęs paslaugų krepšelis užtikrino teigiamą pajamų dinamiką:
- stabilus pajamų iš interneto, TV ir IT paslaugų augimas visiškai kompensavo mažėjančias pajamas iš mažmeninės balso telefonijos.
- pajamos iš verslo klientams teikiamų IT paslaugų bei IT įrangos pardavimo padidėjo 8,9 procento.
- pajamos iš įrangos pardavimo gyventojams per metus padidėjo 2,4 karto.
- pajamos iš balso tranzito paslaugų buvo tokios pat kaip prieš metus.
Nuosekliai transformuojant bendrovę iš tradicinės telekomunikacijų operatorės į naujos kartos IT ir telekomunikacijų verslą, 2015 m. spalį „Teo" informavo apie sprendimą įsigyti mobiliojo ryšio operatorių „Omnitel".
Ruošdamasi naujam bendrovės plėtros etapui, „Teo" toliau grynino savo verslus ir paprastino įmonių grupės valdymą. 2015 m. gruodį dukterinės įmonės „Hostex" ir „Hosting" buvo prijungtos prie „Baltic Data Center".
2016 m. sausio 4 d. buvo padėtas kertinis akmuo kuriant naujos kartos telekomunikacijų įmonę - „Teo" iš „TeliaSonera" įsigijo 100 proc. „Omnitel" akcijų, o naujam verslui vadovauti pradėjo dar gruodį suformuota bendra vadovų komanda.
Palaikymas ties 0.986 yra dar stiprus.

2 pav. AS Tallinna Vesi 2015 m. pajamos augo 5%. Veiklos pelnas kilo 3.0%.


3 pav. Investicijų į nekilnojamojo turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate" informuoja, kad užbaigė 7,5 mln. eurų vertės sandorį ir įsigijo 6,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto komercinės paskirties ir biurų patalpas komplekse „Vilniaus vartai".
Papildoma informacija:
Investicijų į nekilnojamojo turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate" užbaigė 7,5 mln. eurų vertės sandorį ir įsigijo 6,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto komercinės paskirties ir biurų patalpas komplekse „Vilniaus vartai".
Sandorį iš dalies finansavo Šiaulių bankas, suteikęs 4,5 mln. eurų paskolą, bei investicijų bendrovė „Invalda INVL", paskolinusi „INVL Baltic Real Estate" 2,2 mln. eurų. Pastarąją paskolą planuojama refinansuoti „INVL Baltic Real Estate" išplatinus naują 11,5 mln. eurų akcijų emisiją.
„Patraukliomis sąlygomis įsigijome išskirtines biurų ir komercines patalpas vienoje geriausių Vilniaus vietų. Tikime, kad tiek pėsčiomis, tiek automobiliu lengvai pasiekiama vieta sostinės centre sudomins potencialius nuomininkus - ir tuos, kuriems aktualu čia įsikurti patiems, ir tuos, kurie galėtų teikti paslaugas „Vilniaus vartuose" bei šalia šio komplekso esantiems biurams bei jų darbuotojams", - sakė „INVL Baltic Real Estate" direktorius Egidijus Damulis.
Bendrovei „Vilniaus vartų" komplekse priklausančios patalpos užima pastato šalia Gynėjų gatvės pirmuosius du aukštus. „Vykdome nuomininkų atranką ir jau pradėjome derybas dėl biuro bei komercinių patalpų nuomos su žinomomis informacinių technologijų, farmacijos, sveikatingumo, maitinimo ir kitas paslaugas teikiančiomis įmonėmis", - sakė E. Damulis. Šiuo metu yra išnuomota beveik 40 proc. turimų plotų.
„INVL Baltic Real Estate" šiuo metu platina akcijų emisiją, kuria pritrauktos lėšos bus naudojamos komercinių patalpų „Vilniaus vartų" komplekse įsigijimui refinansuoti bei skolinto ir nuosavo kapitalo santykiui subalansuoti prieš tampant uždaro tipo investicine bendrove. Planuojama, kad įgijus šį statusą, įmonės valdymas patikėjimo teise bus perduotas turto valdymo bendrovei „INVL Asset Management".
„INVL Baltic Real Estate" platinama akcijų emisija leidžia nepriklausomai nuo turimos pinigų sumos investuoti į bendrovę, sėkmingai valdančią ir prižiūrinčią savo nekilnojamo turto portfelį. Vienos akcijos platinimo kaina - 0,4 euro, o startinė investicinė suma neribojama.
Vertinama, kad tai yra patraukli alternatyva norintiems investuoti į nekilnojamąjį turtą, tačiau neturintiems galimybių skirti laiko ir lėšų jo priežiūrai. Emisija gyventojams platinama iki kovo 3, o instituciniams investuotojams - iki kovo 4 dienos. Jos akcijų galima įsigyti pateikus paraišką emisiją platinančios „INVL Finasta" skyriuose Vilniuje ir Kaune arba dalyje Šiaulių banko skyrių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

AB „INVL Baltic Real Estate" pateikia gautą pranešimą apie vadovų sandorius. Invalda INVL pirko 2,320 akcijų.


4 pav. Agrowill Group akcijos šiandien pasižymėjo ir didžiausia apyvarta Vilniaus biržoje. Pildymosi signalo suveikimas su padidėjusia apyvarta duoda gerų rezultatų. Greit pamatysime ir kokias nors naujienas. Bet nieko nuostabaus, jei koks fondas apsipirkinėja, net nežiūrėdamas į kainą.


5 pav. Tallinna Kaubamaja Grupp dieninis pildymosi signalas @6.70.


6 pav. Klaipėdos naftos pozicijoje suveikė savaitinis pirkimo signalas. Pildymosi signalas @0.389.


7 pav. Energijos Skirstymo Operatoriaus pozicijoje susiformavo pirmas palaikymas ties 0.848.

8 pav. Auksas ir Brenta nafta savaitiniuose grafikuose dar yra giliuose žemėjimo trenduose.

Disclosure: I/we have no positions in any stocks mentioned, and no plans to initiate any positions within the next 72 hours.

Recommended For You

Comments

To ensure this doesn’t happen in the future, please enable Javascript and cookies in your browser.
Is this happening to you frequently? Please report it on our feedback forum.
If you have an ad-blocker enabled you may be blocked from proceeding. Please disable your ad-blocker and refresh.