Please Note: Blog posts are not selected, edited or screened by Seeking Alpha editors.

Kapitalo Rinkų ApžValga 2019-02-18. Kai Nesiseka Teresai, Sekasi Kitiems

Summary

Brexit.

Penktadienio sesiją JAV akcijų rinkose lydėjo dideli šuoliai į viršų. Juos sąlygojo informacija, kad JAV ir Kinijos prekybos derybos tęsis ir šią savaitę. Dow Jones indeksas pakilo beveik 444 punktus ir užsidarė su 1.74 % pokyčiu.

S&P 500 kilo 1,09%, NASDAQ mažiau – 0.61%, Per savaitę DJIA pakilo 3.09% (8 kilimo savaitė iš eilės), S&P 500 per savaitę kilo 2.50% (8 kilimo savaitė iš eilės), NASDAQ – 2.39% (8 kilimo savaitė iš eilės).

Heikin Ashi grafike Dow Jones grafikas atrodo pakankamai solidžiai:

DJIA

Europos akcijų indeksai penktadienio kilimą pradėjo prieš amerikietiškuosius. Euro Stoxx 50 kilo 1.84%, DAX kilo 1.89%, FTSE 100 kilo 0,55%, CAC 40 kilo 1.79%. Per savaitę DAX pakilo visus 3.60%.

DAX

Žaliavos

Sumažėjus tikimybei, kad JAV FED pakels palūkanas trumpuoju ir vidutiniu laikotarpiu, kilo ir žaliavų kainos. Brent nafta nafta penktadienį pakilo 2.60%, o per savaitę – 6.68%. Naftos kainos kyla ir dėl OPEC sprendimų reguliuoti pasiūlą, ją mažinant.

Brent nafta

Auksas tęsia UP trendą. Ir vėl turime pirkimo signalą @1328.3

Auksas

Paladžio kaina nenustoja kilusi. Kaip rašėme, susidariusį pasipriešinimą pavyko įveikti. Kaina dar turėtų kilti.

Paladis

Brexit

Viskas būtų kaip ir gerai, bet va Jungtinėje Karalystėje reikalai ne visai gerai eina. Tai, žinoma, niekam ne naujiena, bet vakarėlį gadina tai tikrai. O ir be Brexit problemų netrūksta.

Wall Street’e prasidėjo “lažybos” dėl Brexit scenarijaus: arba Parlamentas palaimins T.May sutartį, arba premjerei pavyks atidėti išstojimo datą. Visiems scenarijams 50% tikimybė.

Daugiau čia nieko nepasakysi. Prognozuoti beprasmiška. Dar sunkiau numatyti rinkų reakcijas į tai. O teiginiu “viskas kainoje jau įvertinta” pasikliauti negalima, nes trukdo “baltas triukšmas”: JAV-Kinijos derybos, prieštaraujantys makrorodikliai, centrinių bankų mynimas “ant stabdžių”.

Investuotojai

Bank of America Merill Lynch pastebėjo, kad šiuo metu profesionalių investuotojų portfeliuose grynųjų pinigų lygis padidėjo iki 4,8% visos šių portfelių vertės. Tai daugiausiai per 10 metų.

Tokia didelė grynųjų pinigų dalis portfeliuose 2009 m. pasirodė esanti puikus signalas, skatinantis pirkti akcijas, kurios buvo labai nuvertėjo per 2008 m. krizę. Bankas riba laiko 4.5% grynųjų portfelyje. Didesnis grynųjų kiekis portfelyje, contrarian investavimo principu, laikomas signalu pirkti akcijas.

Kaip matėme, akcijų kainų kilimas vyksta 8 savaites. Vadinasi, paklausa vis dar turi potencijos kelti akcijų kainas į naujus lygius. Tačiau pinigai gali būti laikomi ir kitiems tikslams, pavyzdžiui sudalyvauti IPO.

O šiemet Niujorke, be kitų IPO nusimato ir keli rezonansiniai vieši akcijų platinimai. Į rinką ateina Uber, Palantir, Airbnb, Lyft, Levi Strauss.

Akcijos

Cisco Systems pozicijoje sell short signalas nesuveikė, bet dar lieka galioti.

CSCO

Johnson & Johnson pozicijoje stopą keliam iki @131.25.

JNJ

Hubspot pozicijoje stopą laikom @180.01.

HUBS