Entering text into the input field will update the search result below

PrzegląD Finantiko - Podnoszenie Kwalifikacji Zawodowych TraderóW

Jan. 18, 2021 8:01 PM ET
Please Note: Blog posts are not selected, edited or screened by Seeking Alpha editors.

Finantiko

Obecne warunki panujące na naszej planecie zmusiły ludzi do znalezienia nowych sposobów na zarabianie pieniędzy. Co ważniejsze, ludzie są zamknięci w swoich domach i muszą szukać metod, aby ten czas uczynić lukratywnym. Oczywiście to od was zależy, co zrobicie ze swoim czasem w domu. Możesz albo bawić się, oglądać filmy na YouTube i tańczyć do ulubionej muzyki, albo nauczyć się nowych umiejętności i wykorzystać je do zarabiania pieniędzy. I tu właśnie pojawia się handel. Coraz więcej ludzi na całym świecie przekonuje się, że handel w domu jest najlepszym sposobem na zwiększenie wydajności.

Handel trwa już od zawsze i jeśli nauczysz się inwestować w niego swoje pieniądze we właściwy sposób, możesz w mgnieniu oka osiągnąć swoje cele finansowe. Jak już wspomniano, musisz nauczyć się wielu nowych rzeczy i profesjonalnego sposobu na handel, aby osiągnąć zyski na swoich transakcjach. Nie można całkowicie ignorować faktu, że straty są również częścią tej działalności. Teraz, aby osiągnąć swoje cele finansowe podczas handlu, musisz się podnieść jako inwestor i stać się profesjonalistą. Tam właśnie potrzebna jest pomoc firmy brokerskiej, która może utorować drogę do sukcesu.

Aby móc handlować na rynkach finansowych, należy zarejestrować się na jakiejś platformie handlowej i konsekwentnie na niej handlować. Jeśli chcesz to zrobić, mam dla Ciebie rekomendację Finantiko opartą na pełnym zakresie usług handlowych i niesamowitych funkcjach dla nowych inwestorów. Weźmy się za ten szczegółowy przegląd, abyście wiedzieli, o czym mówię.

Broker

Finantiko

Strona internetowa

https://www.finantiko.com/pl/

Rodzaj obrotu

Handel CFD

Dostępne aktywa

Akcje, indeksy, pary walutowe, towary, waluty kryptograficzne

Platforma handlowa

SIRIX (stacja handlowa, platforma mobilna, platforma internetowa)

Centrum Edukacyjne

Tak

Bezpieczeństwo SSL

Tak

Fundusze podzielone

Tak

AML i KYC

Tak

Rodzaje rachunków

Brązowy, złoty, platynowy i diamentowy

Spready minimalne

0,1pipsa

Obsługa klienta

24/7 (Telefon, e-mail i formularz internetowy)

Finantiko - Jak dobrze jest dla ciebie

· Handel CFD

Masz do dyspozycji różne sposoby handlu aktywami, którymi jesteś zainteresowany. Poza rodzajami aktywów, które są obecnie dostępne dla Ciebie, powinieneś również wziąć pod uwagę wiele dostępnych formatów handlu. Na przykład, możesz handlować aktywami takimi, jakimi są lub możesz handlować z ETF-ami lub kontraktami terminowymi. Masz również handel opcjami, które stały się popularne kilka lat temu. Jednak najprostszym i najbardziej popularnym obecnie rodzajem handlu jest handel CFD. W tej metodzie będziesz handlować kontraktami na aktywa, które Cię interesują, zamiast handlować samym aktywem.

Kontrakt ten zawiera wartość aktywów, którymi chcesz handlować, ale może się znacznie różnić od tego, jak handlujesz prawdziwymi aktywami. Na przykład, kiedy handlujesz prawdziwymi akcjami, jesteś naprawdę właścicielem tych akcji i jesteś zobowiązany do ich odsprzedania na rynku, jeśli je kupiłeś. W tym konkretnym przypadku nie masz w ogóle tych akcji ani żadnych aktywów w swoich rękach. Masz po prostu kontrakt, który odzwierciedla wartość aktywów, którymi handlujesz. Dobra wiadomość jest taka, że możesz wejść na dowolny rynek finansowy za pomocą tej metody handlu. Kontrakt nie jest twoim dokumentem własności składnika aktywów.

Po prostu spekulujesz zmianami cen aktywów. Jeśli cena tego składnika aktywów porusza się w pożądanym przez Ciebie kierunku, zyskujesz i na odwrót. Najlepszą rzeczą w handlu z Finantiko jest to, że będziesz czerpał dodatkowe korzyści. Na przykład, Twoje zapotrzebowanie na marżę będzie bardzo niskie w porównaniu z tym, co będziesz musiał ponieść, gdy będziesz handlował aktywami metodą konwencjonalną. Tak więc, jeśli myślisz o karierze handlowej, zdecydowanie powinieneś rozważyć handel kontraktami CFD. A jeśli już przygotowujesz się do handlu kontraktami CFD, powinieneś wziąć pod uwagę brokera takiego, jak Finantiko, który zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby w zakresie handlu kontraktami CFD.

· Handel na różnych rynkach finansowych

Teraz już wiesz z poprzedniego fragmentu, że kiedy handlujesz CFD, możesz być na wielu rynkach finansowych w tym samym czasie. Tego właśnie doświadczysz, gdy podpiszesz umowę z Finantiko. Firma zadbała o to, abyś mógł zainwestować swoje pieniądze w aktywa, których pragniesz najbardziej. Jeśli jesteś kimś, kto woli handlować parami walut fiducjarnych z całego świata, z przyjemnością zarejestrujesz się w Finantiko. Ten broker oferuje Ci wiele różnych rodzajów par walutowych. Nie jesteś ograniczony tylko do głównych par. Zamiast tego będziesz mógł handlować również egzotycznymi i mniejszymi parami walutowymi.

Tak, te pary mogą mieć dużą zmienność, ale zapewniają również doskonały sposób na duże zarobki z powodu zmienności. Jeśli jesteś przygotowany do podjęcia pewnego ryzyka na swoich transakcjach, powinieneś przygotować się również na osiągnięcie dużych zysków. Oprócz tego, masz do dyspozycji akcje i indeksy dostępne do handlu z całego świata. Wszystkie największe firmy działające w wielu krajach świata uwielbiają kupować swoje akcje. Jeśli znasz konkretną firmę i potrafisz przewidzieć jej wyniki w nadchodzącym czasie, możesz spekulować ceną jej akcji i skorzystać na różnicy. Indeksy pozwalają na handel tymi samymi akcjami, ale w formie wiaderkowej.

Z Finantiko będziesz mógł również handlować towarami. Towary te mogą zawierać energie, metale szlachetne, a nawet świeże produkty, takie jak pomarańcze, kawa, kakao, itp. Wszystko to jest dostępne dla Ciebie na tej samej platformie handlowej i z bardzo niskimi marżami, dzięki czemu możesz handlować bez obaw. Wreszcie, co nie mniej ważne, będziesz miał swoje ręce również na niektórych kryptokursach. Możesz handlować ich kontraktami CFD i korzystać z najszybszych rynków wschodzących na świecie. Widzisz więc, że Twój wybór nie jest ograniczony, gdy działasz z dobrym dostawcą usług handlowych online.

· Korzystaj z doskonałej platformy handlowej

Nie będzie żadnego rozczarowania, gdy zarejestrujesz się w firmie i wylądujesz na jej platformie handlowej. Ponieważ w przeszłości podpisywałem umowy z wieloma firmami, mogę powiedzieć, że większość z nich daje dostęp do platformy transakcyjnej MetaTrader 4. Po sprawdzeniu tak wielu brokerów oferujących tę platformę, sprawdziłem ją i dowiedziałem się, że była to jedna z najlepszych platform handlowych, jakie widział świat handlu online. Całkowicie się z tym zgadzam, ponieważ korzystałem z tej platformy przez kilka miesięcy. Jednakże, mogę również zapewnić, że twoje doświadczenie będzie tak samo dobre lub nawet lepsze, gdy używasz oprogramowania do handlu z tej firmy.

Korzystają oni z platformy handlowej SIRIX. Po wielu miesiącach korzystania z niej, mogę powiedzieć, że jest to nic innego jak platforma transakcyjna MT4. Wszystkie wspaniałe cechy i atrakcje platformy MT4 są również tutaj. Szukasz czegoś, co ma dla Ciebie sens już na pierwszy rzut oka? Chcesz czegoś, co możesz zrozumieć i zacząć używać w kilka minut? Chcesz otrzymać platformę, na której masz wszystkie wskaźniki, narzędzia i pomocne zasoby dostępne w tym samym miejscu? Jeśli tak, z przyjemnością użyjesz SIRIX'a jako następnej stacji handlowej.

Wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnej platformy handlowej jest na niej dostępne. Jeśli chcesz korzystać z tej platformy na swoim komputerze, możesz to zrobić z łatwością dzięki jej stacji handlowej. Firma daje Ci również mobilną wersję systemu. Ta konkretna wersja oprogramowania została zoptymalizowana dla telefonów komórkowych. Oznacza to, że będzie on działał szybko i płynnie na Twoim urządzeniu dzięki łatwym przełącznikom i opcjom dla Twoich palców. Najlepsza z nich to internetowa wersja oprogramowania, z której możesz korzystać na prawie każdym urządzeniu bez żadnych problemów. Bez żadnych problemów działa na telefonach komórkowych, tabletach, laptopach i komputerach stacjonarnych na wszystkich Twoich urządzeniach z systemem Windows, iOS i Android.

· Korzystaj z najlepszych narzędzi handlowych

Nie możesz wylądować na polu bez odpowiednich narzędzi. Kiedy handlujesz online, musisz się upewnić, że posiadasz odpowiednie narzędzia, które pomogą Ci dokonać rentownych transakcji. Należy pamiętać, że w dalszym ciągu handlu, można stracić trochę pieniędzy w przegranych transakcjach i zarobić nieco w zwycięskich. Tak właśnie wygląda podróż handlowa. Jednak to, nad czym musisz pracować, to wykonywać opłacalne transakcje częściej niż transakcje przegrane. Czasami rynki mogą iść całkowicie w złym kierunku, niż przewidywaliście, ale to powinno się zdarzać rzadko.

Twoja praca polega na tym, aby twoje przewidywania były jak najdokładniejsze. Nawet jeśli stracisz kilka transakcji, jeśli masz wystarczająco dużo wygranych, wyjdziesz na swoje pod koniec roku. Teraz, aby to zrobić, będziesz musiał użyć odpowiednich narzędzi handlowych. Narzędzia te mogą być niezwykle złożone lub niezwykle proste. Na przykład, jeśli otrzymujesz codzienne opinie o rynku i wiadomości na swojej platformie handlowej w określonym zakątku, że właśnie tam jest narzędzie handlowe. Pomaga ono w poznaniu rynku i ostatnich warunków panujących na niektórych rynkach finansowych. Z drugiej strony, można korzystać z narzędzi, które dają prognozy dotyczące niektórych aktywów w oparciu o sekwencje Fibonacciego.

W tym momencie powinieneś być szczęśliwy, że wszystkie te narzędzia, których potrzebują nawet najbardziej doświadczeni traderzy, są do Twojej dyspozycji przy zapisywaniu się do Finantiko. Broker postarał się, abyś był zadowolony z większości swoich transakcji, dzięki czemu można mieć ogólny wspaniały rok, kiedy to obliczy się swoje straty i zyski. Użytkownik ma również do dyspozycji kalkulator depozytu zabezpieczającego, który można wykorzystać przed zawarciem transakcji. Celem tych narzędzi jest zwiększenie prawdopodobieństwa dokonywania przez użytkownika rentownych transakcji. Po zarejestrowaniu się w firmie, będziesz miał dostęp do wszystkich z nich bez żadnych dodatkowych kosztów.

· Materiały edukacyjne dla Twojej pomocy

Zanim wsiądziesz do samochodu i zaczniesz nim jeździć, musisz się upewnić, do czego służą poszczególne elementy. Musisz nauczyć się prowadzić samochód, zanim będziesz mógł bezpiecznie jeździć nim z jednego miejsca do drugiego. To samo musisz zrobić, gdy zaczniesz handlować. Nie możesz tak po prostu zacząć handlować. Kiedy otwierasz rachunek handlowy u brokera internetowego, następnym krokiem powinno być zapoznanie się z materiałami szkoleniowymi. Jest powód, dla którego każda firma online świadcząca usługi handlowe posiada odpowiednie materiały szkoleniowe dla każdego przedsiębiorcy.

Chcą, żebyś nauczył się handlować, zanim wyłożysz pieniądze na stół. Kiedy zapiszesz się do Finantiko, dostaniesz dostęp do najlepszych materiałów szkoleniowych bez płacenia za to dodatkowych pieniędzy. Ważną rzeczą jest to, że możesz uczyć się w preferowanym przez siebie formacie. Filmy wideo najlepiej nadają się dla osób, które mają pewne podstawowe pojęcie o handlu i mogą uczyć się rzeczy na bieżąco. Z drugiej strony, masz ebooki dla tych, którzy chcą poświęcić swój czas i dopiero wtedy zacząć handlować. Tak więc, zanim zainwestujesz w jakikolwiek rodzaj aktywów, powinieneś rozważyć przeczytanie materiałów szkoleniowych i dopiero wtedy wykonać ruch.

· Profesjonalne wsparcie dla inwestorów

Książki i filmy są tylko materiałami szkoleniowymi. Można je czytać i nic więcej. Nie rozmawiają z tobą i nie odpowiadają na twoje pytania. Tutaj właśnie potrzebujesz profesjonalistów przy sobie. Potrzebujesz pomocy ludzi, którzy, jak wiesz, są częścią branży handlowej od wielu lat. Są to ludzie, którzy rozumieją wszystko o handlu i mogą dać Ci wiedzę, która może okazać się cenna w całej Twojej karierze handlowej. Zazwyczaj, kiedy rejestrujesz się u brokerów online, otrzymujesz dostęp do takich funkcji.

To, na co musisz spojrzeć, to poziom wsparcia, jaki uzyskasz. Na przykład, w niektórych przypadkach, firmy internetowe zapewniają Ci szkolenia ekspertów. Będziesz uczestniczył w prywatnych sesjach szkoleniowych, w których będziesz mógł nauczyć się handlu. Zazwyczaj jednak ustalają one limit ilości szkoleń tego typu, w których możesz uczestniczyć. Z drugiej strony, rejestrując się w Finantiko, otrzymujesz prywatne szkolenia, ale nie ma limitu na ich liczbę. Co więcej, przy zapisywaniu się na rachunki platynowe i diamentowe masz włączonego managera ds. analityków do swojego wsparcia dla inwestorów.

Najlepszą rzeczą dla mnie zawsze były niesamowite webinaria. Są to wydarzenia, w trakcie których można posłuchać ekspertów z branży, którzy opowiedzą Ci o wszystkim, co musisz wiedzieć o handlu. Co ważniejsze, będą oni gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania, kiedy je będziesz miał. Rozmawiają godzinami, aby dać Ci znać o najnowszych trendach na rynku. Opowiadają Ci o swoich osobistych strategiach, abyś mógł pójść w ich ślady i osiągnąć zyski. Ponadto, możesz uczyć się na ich błędach, aby upewnić się, że nie popełnisz tych samych błędów ponownie i nie stracisz w ten sposób pieniędzy. Innymi słowy, całe wsparcie, którego potrzebujesz jako inwestor, jest dostępne, gdy podpiszesz umowę z Finantiko.

· Ciasne spready i niskie marże

Spodoba Ci się fakt, że możesz handlować swoimi ulubionymi aktywami z Finantiko, nie stawiając zbyt wielu pieniędzy na linii. Jest jedna ważna rzecz, którą musisz wiedzieć, zanim zaczniesz handlować. Różnica w cenie nie jest jedynym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę przy zawieraniu transakcji. Musisz również sprawdzić, ile pieniędzy będziesz płacił brokerowi za handel na jego platformie handlowej. Jeśli spojrzymy na tabelę z wszystkimi aktywami, wielkościami partii i spreadami na nich, zdamy sobie sprawę, że tracimy trochę pieniędzy na każdej transakcji w formie spreadu.

Tak naprawdę nie ma nic złego w spreadach. Zapewniają one firmom internetowym prawdziwy sposób na zarabianie pieniędzy za świadczenie tak wartościowych usług. Problem pojawia się, gdy w imię spreadów pobiera się dużo pieniędzy. Tak, broker, z którym się zarejestrowałeś, może zdecydować, ile spreadu będziesz musiał pokryć w każdej transakcji. Im większy spread, tym więcej pieniędzy będziesz musiał stracić w tej transakcji. Z drugiej strony, ostrzejsze spready są dobre dla Ciebie, ponieważ zabierają bardzo małą część zysku, który zarabiasz na każdej transakcji.

Powinieneś się cieszyć, że kiedy podpiszesz umowę z tą firmą, będziesz miał spready nawet do 0,1. Teraz należy pamiętać, że spready nie będą takie same dla każdego konta i aktywów. Mogą one zmieniać się z aktywów na aktywa i z rachunku handlowego na rachunek handlowy. Jednak najlepsze jest to, że istnieje broker, który może zapewnić Państwu spready już od 0,1.

Kolejną ważną rzeczą, o której musicie wiedzieć, jest to, że w przypadku niektórych aktywów będziecie mieli do czynienia ze spreadami, ale w przypadku niektórych innych aktywów, takich jak akcje, będziecie płacić prowizję. Prowizja może być dość duża, jeśli wylądujecie w rękach niewłaściwych ludzi. Jednakże, nie ma się czym martwić, gdy jesteś z tym dostawcą usług handlowych. Z Finantiko, Twoje prowizje są dość małe, a stają się jeszcze mniejsze, jeśli przejść z niższych do wyższych kont. Kwota ta jest ustalana na każdej transakcji po wybraniu konta. W przypadku innych firm, zauważyłem, że ich prowizje są w formie procentów.

Kiedy istnieje procent od prowizji, oznacza to, że będziesz płacił więcej pieniędzy za wejście w większe transakcje. Jednakże, firma ta powiązała prowizję z wielkością partii Państwa transakcji. Kwota, jaką płacą Państwo za każdą transakcję, jest dość mała.

· KYC, AML i bezpieczeństwo informacji

Najlepszy rodzaj kompromisu to taki, który nie istnieje. Kiedy zapisujesz się do firmy online w celach handlowych, musisz mieć pewność, że wszystko będzie dla Ciebie bezpieczne. Dla bezpieczeństwa Twoich informacji firma musi mieć zainstalowane na stronie certyfikaty SSL. Ponieważ musisz dzielić się z firmą swoimi danymi osobowymi, informacjami bankowymi i danymi identyfikacyjnymi, najlepiej jest, aby firma posiadała pewne szyfrowanie w celu ochrony wszystkich tych wrażliwych danych. Zapisując się do Finantiko, możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje dane będą odpowiednio zaszyfrowane dla Twojego bezpieczeństwa.

Ponadto, zobaczysz, że broker ściśle wdrożył i włączył zasady KYC i AML dla swoich handlowców. Po zarejestrowaniu się należy podać swoje dane identyfikacyjne za pomocą dokumentu wydanego przez rząd ze względu na politykę KYC. Każda platforma online, która zapewnia inwestorom usługi transakcyjne, musi znać inwestora poprzez te informacje. Jeśli chodzi o AML, firma poprosi Państwa o przesłanie zdjęcia przedniej i tylnej części Państwa karty kredytowej lub debetowej. Co więcej, będziesz mógł używać tylko tego samego konta do wypłacania pieniędzy, które wykorzystałeś do wpłacenia środków.

Polityka ta ma na celu uniemożliwienie nielegalnym podmiotom zapisywania się na platformie handlowej i wykorzystywania ich czarnych pieniędzy do handlu. Tak więc, kiedy jesteś na tej platformie, możesz być dumny, że jesteś na bezpiecznej platformie.

Myśli końcowe

Z tych wszystkich informacji widać, że Finantiko jest dość kompletną platformą pod względem udogodnień dla przedsiębiorców, narzędzi handlowych i wsparcia dla przedsiębiorców. Otrzymują Państwo wsparcie profesjonalistów poprzez webinaria i indywidualne szkolenia. Otrzymujesz narzędzia handlowe na swojej platformie handlowej, z których możesz korzystać wszędzie i na dowolnym urządzeniu. Niskie marże i niskie spready sprawiają, że handel jest jeszcze bardziej elastyczny dla inwestorów z całego świata. Gdybyś teraz zdecydował się na zapisanie się do Finantiko, jaka byłaby Twoja decyzja na podstawie tego wszystkiego?

Seeking Alpha's Disclosure: Past performance is no guarantee of future results. No recommendation or advice is being given as to whether any investment is suitable for a particular investor. Any views or opinions expressed above may not reflect those of Seeking Alpha as a whole. Seeking Alpha is not a licensed securities dealer, broker or US investment adviser or investment bank. Our analysts are third party authors that include both professional investors and individual investors who may not be licensed or certified by any institute or regulatory body.

Recommended For You

To ensure this doesn’t happen in the future, please enable Javascript and cookies in your browser.
Is this happening to you frequently? Please report it on our feedback forum.
If you have an ad-blocker enabled you may be blocked from proceeding. Please disable your ad-blocker and refresh.