Entering text into the input field will update the search result below

SpoločNosť Binance Singapore Stiahla Svoju žIadosť O Krypto Licenciu

Dec. 16, 2021 8:36 AM ET
Please Note: Blog posts are not selected, edited or screened by Seeking Alpha editors.

Spoločnosť Binance stiahla svoju žiadosť o licenciu na poskytovanie služieb digitálnych platobných tokenov od Singapurského menového úradu (MAS).

Singapurčania už od pondelka nebudú môcť na stránke Binance.sg vkladať kryptomeny ani fiat.

Cieľom spoločnosti Binance je "ukončiť" všetky služby súvisiace s kryptomenovými tokeny do 13. februára 2022. V dôsledku tohto oznámenia burza uviedla, že po termíne, ktorý si sama určila, už nebude niesť zodpovednosť za aktíva používateľov:

"Používatelia sa musia okamžite začať pripravovať na odstránenie svojich krypto a fiat prostriedkov z Binance.sg. Používateľom, ktorí neprešli procesom KYC, budú ich účty zrušené.

Binance Do 12. januára 2022 môžu obyvatelia Singapuru nakupovať a obchodovať s kryptomenami pomocou svojich existujúcich aktív. Zákaz obchodovania s kryptomenami začne pre používateľov Binance platiť 13. januára. Počas tohto obdobia by ste mali:

Výber a prevod kryptomien na iné platformy alebo do peňaženiek nie je pre používateľov možný. Do 13. februára 2022 musia byť všetky účty zatvorené."

Aktíva používateľov uvoľní spoločnosť Binance na základe formálnej žiadosti adresovanej oddeleniu starostlivosti o zákazníkov.

Spoločnosť Binance už neumožní singapurským používateľom zrušiť pozície alebo vybrať aktíva v kryptomenách po konečnom termíne. V oznámení sa uvádza, že "zablokované kryptoaktíva budú uložené na depozitnom účte a vaše fiat aktíva budú prevedené na váš osobný účet StraitsX.".

Dôrazne vám odporúčame, aby ste pred dátumom zrušenia účtu prijali opatrenia" (13. februára 2022). Ak neodstránite svoje aktíva a nezatvoríte svoj účet pred 13. februárom 2022, BAS nebude niesť zodpovednosť za prípadné straty.

Po akvizícii singapurskej regulovanej súkromnej burzy cenných papierov Hg Exchange začiatkom tohto mesiaca Changpeng Zhao uviedol, že Binance bude mať stále prevádzkové zastúpenie v Singapure (HGX). Po nedávnom uznaní HGX zo strany MAS ako uznaného prevádzkovateľa trhu sa vlastníctvo HGX v spoločnosti zvýšilo o 18 %.

Napriek rastúcej regulačnej kontrole spoločnosť Binance skúma ďalšie regióny pre lokalizované krypto burzy.

Hartonovci, najbohatšia indonézska rodina, zrejme rokujú so spoločnosťou Binance o založení burzy. Podľa správy agentúry Bloomberg sú Binance a spoločnosť PT Bank Central Asia kontrolovaná Hartonosovcami blízko k dokončeniu partnerstva v oblasti kryptomien (BCA).

Ak bude nová dohoda BCA schválená, Binance bude môcť založiť druhý indonézsky kryptoobchod. V nasledujúcich šiestich až 18 mesiacoch plánuje krypto burza otvoriť pobočku v Spojenom kráľovstve, a to aj napriek námietkam regulačných orgánov.

Seeking Alpha's Disclosure: Past performance is no guarantee of future results. No recommendation or advice is being given as to whether any investment is suitable for a particular investor. Any views or opinions expressed above may not reflect those of Seeking Alpha as a whole. Seeking Alpha is not a licensed securities dealer, broker or US investment adviser or investment bank. Our analysts are third party authors that include both professional investors and individual investors who may not be licensed or certified by any institute or regulatory body.

Recommended For You

To ensure this doesn’t happen in the future, please enable Javascript and cookies in your browser.
Is this happening to you frequently? Please report it on our feedback forum.
If you have an ad-blocker enabled you may be blocked from proceeding. Please disable your ad-blocker and refresh.