Entering text into the input field will update the search result below

Nemecké SporiteľNe Chcú UmožNiť PoužíVanie Bitcoinu Pre 50 MilióNov Klientov

Dec. 16, 2021 8:38 AM ET
Please Note: Blog posts are not selected, edited or screened by Seeking Alpha editors.

Nemecké sporiteľne plánujú umožniť klientom investovať do hlavných digitálnych mien, ako je Bitcoin (BTC) a Ether (ETH), priamo z bežných účtov.

Sporiteľne v nemecky hovoriacich krajinách, známe aj ako Sparkassen, pracujú na pilotnom projekte, v rámci ktorého chcú budúci rok spustiť internú peňaženku a burzu kryptomien, informoval v pondelok miestny ekonomický časopis Capital.

Pilotný projekt podlieha schváleniu výborov Sparkasse začiatkom budúceho roka, pričom cieľom bankovej asociácie je vyvinúť súvisiace služby začiatkom roka 2022.

Hovorca nemeckého združenia sporiteľní túto správu potvrdil a uviedol:

"O kryptoaktíva sa zaujíma čoraz viac spotrebiteľov. Každý desiaty zákazník nemeckých sporiteľní uvádza, že vlastní alebo vlastnil kryptoaktíva. Vzhľadom na ich očakávania sa finančná skupina sporiteľní musí zaoberať aj kryptoaktívami."

Impressive Area Hodnotenie – Hlavné dôvody, prečo si vybrať túto obchodnú platformu

Zástupca dodal, že skupina expertov z nemeckého poskytovateľa IT služieb S-Payment teraz "skúma možnosti, ako poskytnúť vybraným klientom možnosť bezpečného uloženia kryptoaktív v peňaženke".

Príslušný pilotný projekt by sa mal začať najskôr s jednotlivými sporiteľňami, pričom každá z 370 Sparkassen by sa mala samostatne rozhodnúť, či zavedie obchodovanie s kryptomenami alebo nie. Podľa zdrojov Capitalu už viaceré banky prejavili o kryptoplatformu značný záujem.

Sparkassen je skupina komerčných sporiteľní, z ktorých každá pôsobí nezávisle v nemecky hovoriacich krajinách, spojených do decentralizovanej štruktúry. Sporiteľne s približne 50 miliónmi klientov údajne disponujú celkovými aktívami v hodnote 1 bilión eur (1,2 bilióna USD).

Impressive Area Hodnotenie – Je to legitímne platforma?

Nemecko sa stalo jednou z krajín, ktoré sú ku krypto technológiám najpriateľskejšie na svete, pričom Spolkový úrad pre finančný dohľad začiatkom tohto roka vydal nemeckej pobočke Coinbase licenciu na podnikanie v oblasti úschovy krypto technológií. Nemecký burzový operátor Deutsche Boerse tiež uviedol na svoju digitálnu burzu Xetra viac ako 20 krypto produktov obchodovaných na burze.

Seeking Alpha's Disclosure: Past performance is no guarantee of future results. No recommendation or advice is being given as to whether any investment is suitable for a particular investor. Any views or opinions expressed above may not reflect those of Seeking Alpha as a whole. Seeking Alpha is not a licensed securities dealer, broker or US investment adviser or investment bank. Our analysts are third party authors that include both professional investors and individual investors who may not be licensed or certified by any institute or regulatory body.

Recommended For You

To ensure this doesn’t happen in the future, please enable Javascript and cookies in your browser.
Is this happening to you frequently? Please report it on our feedback forum.
If you have an ad-blocker enabled you may be blocked from proceeding. Please disable your ad-blocker and refresh.