Please Note: Blog posts are not selected, edited or screened by Seeking Alpha editors.

SEO Danışmanlığı, Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti

|Includes: Stora Enso Corp. (SEO)
SEO Danışmanlığı
 
Dünya genelinde ve ülkemizde internet kullanımı toplam nüfusun %80ini geçmiş bulunmaktadır ve bu nüfusun gene aynı oranı web sitelerine ulaşım için arama motorları kanalını kullanmaktadırlar. Yani diğer bir deyişle web sitenize giren ziyaretçilerin %80′inden fazlası arama motorlarını kullanarak sitelerinize ulaşmaktadır. Bu veriler de bizlere artık arama motoru optimizasyonu (SEO)reklamcılığının firmalar açısından çok aktif, önemli ve kârlı bir pazar olmasını sağlamaktadır.
 
SEO Danışmanlığı Hizmeti Aşamaları
 
Anahtar Kelimeler Belirlenir
 
SEO danışmanı web sitesinin bulunduğu sektör ile alakalı ve firmaya en fazla kâr sağlaması muhtemel anahtar kelimelerin araştırmasını yapar ve bunları firmalara aylık olarak rapor edilir.
 
Site İçi SEO
 seo danışmanlığı
SEO Danışmanlığı hizmeti içinde öncelikle web siteniz bir bütün halinde analizden geçirilir. Bu analiz sonucunda sitenizin seo arama motorlarına uygun olup olmadığı tespit edilir. Gerekli görülen değişiklikler ve düzenlemeler yapılır ya da web sitenizin içeriği doğrultusunda arama motoru optimizasyonu kriterlerine uygun yeni bir web sitesi hazırlanır.
 
Site Dışı SEO
 
Web sitenizin iç SEO işlemleri bittikten sonra, sosyal platformlarda yer almasının sağlanması, içerikdaş siteler üzerinden link alımlarının yapılması kısacası web sitenizin arama motorları üzerinde popülerlik artırılması için gerekli çalışmalar yapılır.
SEO Danışmanlığı Hizmeti yapılan SEO çalışmalarının sürekli olarak devam ettirilmesi gerekmektedir. Bunun sebebi öncelikli olarak sektörel rekabetin olmasıdır. Sonuçta bir web sitesi belirli bir anahtar kelimeden üst sırada çıkmak için kendinden bir önceki sırada çıkan siteyi kendi sırasına indirmek zorundadır. Yani sürekli devam eden bir rekabet sözkonusudur.
 
Seo Danışmanlığı Rapor ve İstatistik
 
Seo Danışmanlığı hizmeti süresince devam eden çalışmalar detaylı olarak firmalara sunulur. Bu raporlarda belirlenen anahtar kelimelerdeki pozisyonlar, yükselen sıralamalar, muhtemel yeni hedef kelimeler gibi bir takım verileri içerir.